Kamper lub inaczej samochód kempingowy, został stworzony z myślą o turystach. Posiada różnego rodzaju wyposażenie. Każdy podróżnik znajdzie w nim wszystko, co potrzebuje podczas swojej wyprawy. Kampery mają ogrzewanie, elektryczność oraz instalacje wodne. Standardowe wyposażenie kampera ma również rozkładane kanapy, przy których umieszczone są stoliki. Ma również kuchenkę, na której można przygotować pyszne potrawy. Łazienka w samochodzie kempingowym jest wyposażona w ubikację oraz prysznic. Akcesoria do kampera, takie jak telewizor, lodówka, ekspres do kawy oraz garnki, znajdziemy w tych nieco bardziej luksusowych pojazdach. Coraz częściej znajdziemy również klimatyzację i grzejniki. Wyposażenia i dodatków różnego rodzaju do kamperów jest bardzo dużo. Warto przed wyjazdem przejrzeć jakiś sklep z wyposażeniem kampera, aby ewentualnie dokupić produkty, które przydadzą się w trasie.

Jakie akcesoria do kampera warto zakupić?

Planując podróż kamperem, na pewno każdy zastanawia się, czy jego standardowy ekwipunek będzie wystarczający. Sklepy z wyposażeniem kamperów oferują całą masę akcesoriów. Oto te, w które warto się zaopatrzyć.

Nietłukące naczynia

Podczas podróży samochodem kempingowym, akcesoria kuchenne mogą się przemieszczać. Nawet jeżeli znajdują się w szafkach. Szklane talerze mogą łatwo się potłuc. Z pewnością bezpieczniejszym wyborem będą nietłukące się naczynia. Warto mieć na uwadze takie akcesoria do kampera https://sklep.kamperomania.pl/.

Składane krzesła i przenośny stół

Warto pomyśleć nie tylko o wyposażeniu kampera wewnątrz, ale również o wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie obędzie się bez składanych krzeseł oraz przenośnego stołu. Te meble, co prawda, są na wyposażeniu kuchni, ale o ile przyjemniej będzie zjeść posiłek na dworze. Jeżeli chodzi o stoły, to wybór jest szeroki. Możesz wybrać mniejszy, jeżeli podróżujesz w małym gronie osób, lub większy przeznaczony dla dużych rodzin. Wówczas warto wybrać stół aluminiowy. Jest on wytrzymały i bardziej odporny na uszkodzenia niż stoły wykonane ze słabszych materiałów.

Dla osób lubiących opalanie poleca się również leżaki.

Przenośny grill

Prawdziwy wypoczynek nie może obyć się bez grilla. Dla kamperowiczów polecane są przenośne grille gazowe https://sklep.kamperomania.pl/pl/c/Grille-turystyczne/323. Na wyposażeniu samochodów kempingowych znajdują się butle gazowe, więc ten wybór wydaje się najlepszy. Takie grille są poręczne i  łatwe w rozpaleniu – nie potrzebują węgla i rozpałki, co zaoszczędzi miejsca w kamperze. Mogą być w dodatku używane podczas niesprzyjającej pogody.

Latarka

Latarki podczas wypraw kamperem przydają się niezwykle rzadko. Najwygodniejsze są latarki czołowe. Kiedy potrzebujemy z niej skorzystać, mamy wole obie ręce.

Jakie wyposażenie kampera jeszcze warto zakupić?

Sklepy z wyposażeniem kamperów oferują jeszcze wiele ciekawych akcesoriów. Polecane są najazdy poziomujące. Przydadzą się podczas jazdy po nierównym podłożu. Wystarczy na nie najechać kołami, a podłoże zostanie wyrównane.

Jeżeli chcesz nocować na świeżym powietrzu, niezbędna będzie mata. Należy pamiętać, żeby była przepuszczająca. Te modele, które nie przepuszczają wody, łatwo pleśnieją, a w dodatku mogą być niedozwolone na poszczególnych kempingach.

Markiza to kolejny przydatny element wyposażenia kampera. Zapewni niezbędny cień podczas upalnego dnia. Dzięki markizie nie tylko usiądziesz na zewnątrz w jej cieniu, ale uchroni przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrza kampera.

Przedsionek to akcesorium do kampera, który rozszerzy jego powierzchnię oraz ochroni przed deszczem i promieniami słonecznymi.