Testosteron to męski hormon płciowy, który odpowiada za wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Zbyt niski poziom tego hormonu niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego jeśli zauważymy objawy niskiego poziomu testosteronu, to powinniśmy jak najszybciej zacząć działać.

Jakie są objawy niskiego poziomu testosteronu?

Zbyt niski poziom testosteronu powoduje przede wszystkim ciągle zmęczenie i spadek popędu seksualnego. Oprócz tego może nam towarzyszyć bezsenność, spadek siły, a także problemy z koncentracją. Zbyt niski poziom tego hormonu powoduje również spadek pewności siebie, co utrudnia nawiązywanie kontaktów. Niski poziom testosteronu może być spowodowany przez różnego rodzaju choroby, w tym przez nadwagę. Również po 45 roku życia spada ilość tego hormonu w organizmie.

Jak zwiększyć poziom testosteronu w organizmie?

Jeśli powodem niskiego poziomu testosteronu jest nadwaga, to powinniśmy zacząć od zrzucenia nadmiaru kilogramów. Z kolei w innych sytuacjach warto sięgnąć po boostery testosteronu. Suplementy te zawierają w swoim składzie substancje, które zwiększają poziom wolnego testosteronu w organizmie. Dzięki temu zyskamy więcej sił i pewności siebie. Booster testosteronu możemy przyjmować również w czasie odchudzania. Dzięki temu będziemy mieć więcej siły na treningu. Głównym składnikiem w tego rodzaju suplementach jest buzdyganek naziemny. Oprócz tego znajdziemy tam żeń-szeń, ekstrakt z zielonej herbaty czy kofeinę. Substancje te mają działanie pobudzające, co przyda się w procesie kształtowania sylwetki.

Dowiedz się więcej… Czym jest proces hemastazy