Budowa i utrzymanie dużego domu to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. W grę wchodzą nie tylko koszty finansowe, lecz także ślad węglowy, jaki jego mieszkańcy pozostawią w środowisku. Dlatego też świadome ekologicznie osoby coraz częściej wybierają tiny houses. Co sprawia, że mikro domy są tak przyjazne dla środowiska?

Mikro dom – dlaczego jest eko?

Nasza kultura nawet z ekologii jest w stanie uczynić biznes, ale w tym przypadku jest inaczej. Mieszkanie w tiny house faktycznie pomaga środowisku! Małe, ekologiczne domy zużywają dużo mniej prądu, wody i gazu, niż duże pomieszczenia, z których i tak w większości nie korzystamy. Warto też pamiętać, że mikro dom nie wymaga tak wiele sprzątania, więc nie zużyjemy przy tym ogromnej ilości środków chemicznych. Również w przypadku remontu tiny house wystarczy nam minimalna ilość materiałów budowlanych. Co więcej, duża część z nich w może być materiałami z recyklingu, dzięki czemu nie wpływamy na wzrost produkcji.

Tiny house – eko opcja dla wszystkich

Małe, ekologiczne domy to obiekt marzeń osób, które preferują alternatywny styl życia. Jednak obecnie tiny house wybierają też wszyscy inny, w tym dobrze zarabiający pracownicy korporacji, prawnicy czy biznesmeni. Robią to, bo pogarszający się stan środowiska naturalnego nie pozostaje im obojętny. Zamiana dużej posiadłości lub mieszkania na mikro dom jest świetnym pomysłem na zdecydowane ograniczenie własnego zużycia prądu, wody, gazu i innych zasobów. To także dobra droga, by zacząć generować własną energię z paneli słonecznych, odzyskiwać i filtrować wodę, a nawet – nauczyć się uprawy roślin jadalnych na własny stół.

Czytaj więcej…